Novinky

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@autoskolaking.cz
Facebook Youtube
Získejte online informace o stavu Vašeho bodového konta a platnosti STK

Od 1.4.2019, pokud jste majiteli datové schránky, tak Vám do schránky bude chodit informace (dva měsíce předem) ohledně končící platnosti STK Vašeho vozu, pokud jste jeho vlastníkem či provozovatel. Dále jako majitelé datové schránky pak na portálu https://obcan.portal.gov.cz/prihlaseni můžete online sledovat stav Vašeho bodového konta.

Od 1.10.2018 záchranná ulička podle vzoru EU

Od 1.10.2018 se nově u nás tvoří "záchranná ulička" podle vzoru okolních států EU. Obrázek Vám určitě pomůže. Povinnost vytvořit uličku musíte vždy, když se tvoří kolona.

Povinná výbava vozidla od 1.10.2018

Od 1.10.2018 začnou platit změny v povinné výbavě vozidla. Nebude nutné v autě povinně vozit žárovky nebo pojistky. Vozit rezervní kolo nemusejí vozidla s pneumatikami, které umožňují dojet, a zároveň indikují defekt.

Nové označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU

Od 12.10.2018 dochází k jednotnému označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU, aby již nedocházelo k omylům při natankování špatného paliva. Nebojte i mimo nové označení bude u nás zachované také označení, které už léta známe.

Pavel Greiner v reportáži Praha TV

Televize Praha TV oslovila našeho majitele Pavla Greinera, aby popsal, jak probíhá výcvik řidičů na auta od 15 let. Možná se budete divit.

Pozor na kameru ve Vašem autě!

Věděli jste, že v některých státech EU i mimo EU je zakázáno používat kameru v autě? Například v Rakousku z důvodu zákona o osobních údajů kamera musí být sundána nebo přelepena snímací část kamery. Netýká se kamer, které jsou přímo nainstalované a homologované na vozidle z výroby (například parkovací kamera apod..)

Doplňková šipka na semaforu není prioritní!

Máme tu další video ze série NEDĚLEJTE CHYBY. Tentokrát k doplňkové šipce. Doplňková šipka NENÍ prioritní! Věděli jste to?

Prioritní šipka není vždy prioritní

Nedělejte chyby. Prioritní šipka není vždy prioritní (situace vůči chodcům). Koukněte na naše krátké instruktážní video.

Jak přepravovat děti v autě

Mnoho z Vás se na nás obrací s dotazem, jak přepravovat děti v autě. Připravili jsme pro Vás jednoduché video, kde Vám na vše odpovídáme.

Absolvovali jsme se žáky kurz Bezpečně na motorce!

Absolvovali jsme se žáky kurz Bezpečně na motorce! Dne 7.5.2016 absolvovali žáci Autoškoly KING (v Panenském Týnci na letišti) pod dohledem instruktorů autoškoly a BNM - kurz Bezpečně na motorce-Akademie. Tyto kurzy organizujeme společně s Bezpečně na motorce-Akademie, jako vyšší ovládání motocyklu. Více info v aktualitě

Registrace vozidel od 1.6.2017

Nově lze všechny operace a sounáležitosti související s administrativními úkony v registru vozidel vyřešit na kterémkoliv registru vozidel v rámci celé České republiky. Jakmile tedy koupíte nové auto nebo motorku, můžete si jí zaregistrovat na kterémkoliv úřadu. Zároveň vám kdekoliv vydají i registrační známku na přání nebo zaevidují jakoukoliv změnu v registru. Stejně tak lze vyřídit i dočasné vyřazení vozidla z provozu nebo trvalé vyřazení v případě zániku.

Linka pomoci řidičům 1224!

Nenechte se zlanařit u autonehody služeb "Žlutých andělů"! Jde pouze o komerci a jejich služby Vám pojišťovna nemusí proplatit. Pokud nevíte ve stresu na koho se obrátit - volejte 1224 - asistenční linka zřízená Českou kanceláří pojistitelů a tam Vám vždy odborně poradí.

Autoškola King video poradna

zqNXKtLEdX.PNG

Jak vybrat autoškolu?

AwXSUQ9CrB.PNG

Parkování podélně

lj7xf7GGmO.jpg

Výhody řízení vozidla s automatem

WBqjvZsWIa.PNG

Parkování pozadu - výhody

ekAY0WglxU.png

Parkování pozadu

zRJUchKKHE.png

Jak zaparkovat?

kmxZbBEx0J.png

Jak řešit autonehody?

wx7JJvzFm4.png

Jak přepravovat děti v autě?

7CAh6CLp50.PNG

Příprava na zimu

MAx0ThoINW.PNG

Autoškola ve 2 minutách