Jsme schválené Akreditované pracoviště

Dopravně psychologické vyšetření

Pro řidiče profesionály i vybodované. Naše Autoškola je schválené Akreditované pracoviště.

Psychotesty u nás trvají přibližně 1,5 hodiny (dle pracovního tempa klienta) a skládají se z krátkého pohovoru, přístrojové diagnostiky a standardizovaných psychodiagnostických testů. Jsou zaměřeny především na rychlost a správnost reakcí řidiče na podnětový materiál, schopnost koncentrace pozornosti a jeho osobnostní strukturu. dopravně psychologické vyšetření

Psychotesty realizujeme počítačovou formou, což nám umožňuje rychlé vyhodnocení výsledků bezprostředně po ukončení vyšetření. Psychotesty pro řidiče nejsou primárně zaměřeny na hledání patologie, ale spíše na zjištění „kondice“ řidiče pro bezrizikové řízení i nadále.

Psychotestů se účastní pouze dopravní psycholog a posuzovaný řidič. Všechny informace, včetně výsledků dosažených v rámci dopravně psychologického vyšetření, jsou důvěrné. Dopravní psycholog je, podobně jako lékař, vázán povinnou mlčenlivostí.

Vyšetření zajišťuje dopravní psycholog s akreditací MD ČR pro provádění dopravně psychologických vyšetření, Mgr. Vojtěch Lebduška.

Autoškola King

Pro koho jsou psychotesty povinné?

Dopravně psychologická vyšetření, či lidově řečeno „psychotesty“, jsou povinné pro řidiče autobusů a nákladních aut nad 7,5t. Jedná se o skupiny: C, C+E, C1+E, D, D+E, D1 a D1+E.

Dopravně psychologické vyšetření je potřeba zvládnout před zahájením činnosti, pak před dovršením 50 let věku, následně každých 5 let.

Dopravně psychologické vyšetření je povinné i pro řidiče, kteří se vybodovali, mají po zákazu činnosti (úředně či soudně) – viz dokument PDF ke stažení.

Psychotesty pro řidiče - zákon
Psychotesty realizujeme počítačovou formou

Ceník dopravně psychologické vyšetření

Vyšetření
C, E, D

Zákazníci a studenti

1800,- Kč

Podmínky

Dopravně psychologické vyšetření pro řidiče profesionály

  •  je třeba, aby si řidič na vyšetření přinesl výpis z karty řidiče

Dopravně psychologické vyšetření pro řidiče vybodované a řidiče, kterým bylo odebráno řidičské oprávnění

  • je třeba, aby si řidič na vyšetření přinesl výpis z karty řidiče či rozhodnutí o odebrání řidičského oprávnění

Dopravně psychologické vyšetření pro řidiče seniory

  •  je třeba, aby si řidič na vyšetření přinesl výpis z karty řidiče